w naszej ofercie: 10971 imprez, 7224 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?

Wycieczki szkolne stanowią doskonałe urozmaicenie zajęć prowadzonych w trakcie roku szkolnego.

 

Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?

 

Nic dziwnego, że większość uczniów oczekuje ich z wytęsknieniem. Jednodniowe lub kilkudniowe wyjazdy to świetny sposób na integrację klasy, a przede wszystkim – niebanalna metoda edukacji. Bo powiedzenie, że nic tak nie kształci, jak podróże, nie dotyczy wyłącznie wielkich wypraw. Jak zaplanować wycieczkę szkolną, która połączy efektywną naukę z niezapomnianą zabawą? Już podpowiadamy!

Edukacyjne walory wycieczki szkolnej

Wycieczka szkolna to świetna alternatywa do nauki w klasie. Organizowane w trakcie roku wyjazdy w klasowym gronie są skuteczną formą zgłębiania wiedzy – w ich trakcie uczniowie mogą dokształcać się na wielu poziomach. Jak to możliwe? Zwiedzanie wrocławskiej Panoramy Racławickiej czy wizyta w Reichstagu w Berlinie to dla nich ważna lekcja historii, a wycieczka do teatru w Wiedniu czy opery we Lwowie – cenny kontakt z kulturą. Wyjazd do obiektów typu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie rozbudzi wyobraźnię uczniów zafascynowanych nauką. Warto pamiętać też o wycieczkach szkolnych w góry, do ogrodów botanicznych i do parków narodowych – te będą znakomitą okazją do poznania różnorodnej fauny i flory, dotychczas znanej jedynie z lekcji biologii. Zagraniczne wycieczki szkolne przybliżają natomiast ich uczestnikom kulturę innych krajów. Przy okazji będą znakomitą formą nauki języków obcych. Wachlarz możliwości jest zatem naprawdę ogromny.

Zrównoważony program wycieczki szkolnej

Jak jednak sprawić, by wycieczka szkolna zachwyciła wszystkich uczniów? Wielu nauczycieli przy organizacji wyjazdu pod uwagę bierze wyłącznie jej walory edukacyjne. I choć bez wątpienia są one ich głównym celem, to nie można zapominać, że mają też sprawić, że uczniowie miło spędzą wolny od zajęć czas. Niezbędne jest więc odpowiednie wyważenie programu. Przykładowo, wybierając się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, czy Krakowa warto liczyć się z tym, że nie uda nam się zobaczyć wszystkich atrakcji danego miasta. Przeładowany atrakcjami plan, zamiast sprawić frajdę, zniechęci młodzież szkolną do dalszych wyjazdów. Poza oczywistymi zabytkami, w planie zwiedzania nie powinno zabraknąć też obiektów oferujących atrakcje specjalne dla szkół. Centra edukacyjne wzbogacone o audiowizualne dodatki, w których uczniowie za pomocą wszystkich zmysłów mogą zdobywać wiedzę – to przepis na udaną wycieczkę szkolną. Wykonywane w grupie eksperymenty czy ciekawe zajęcia terenowe w interesujący sposób wzbogacą wiedzę dzieci i młodzieży. Oprócz tego sprzyjać one będą kształtowaniu umiejętności takich jak inicjatywa, współzawodnictwo czy praca zespołowa. 

Organizacja wycieczki szkolnej przez biuro podróży

Nudne wycieczki szkolne, na których młodzież godzinami wysłuchuje opowieści przewodników, odstraszają uczniów. Tego typu wyjazdy nie tylko nie rozwijają w nich chęci poznawania otaczającego świata, ale i sprawiają, że wielu członków klas decyduje się na pozostanie w domu. Nie bez powodu tradycyjne wycieczki szkolne z monotonnymi wykładami coraz częściej zastępują wyjazdy angażujące uczniów – z grami miejskimi, warsztatami edukacyjnymi, wieczornymi zabawami integracyjnymi oraz innymi nowoczesnymi formami turystyki. Organizacja wyjazdu, który nie będzie oparty wyłącznie na zwiedzaniu to jednak nie lada wyzwanie. W EcoTravel przychodzimy z pomocą, tworząc bogatą ofertę wycieczek jednodniowych i kilkudniowych w Polsce i za granicą. Śledzimy bieżące trendy i aktualizujemy bazę dostępnych atrakcji, dopasowując program wycieczek szkolnych do potrzeb i oczekiwań nie tylko szkół, ale przede wszystkim uczniów. Wycieczki szkolne organizowane przez nasze biuro inspirują młodych ludzi do nauki, jednocześnie rozbudzając w nich pasję i dostarczając mnóstwo niezapomnianych wrażeń. 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-10-12
2020-07-29
2020-02-17
2020-02-17
2019-12-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.wyjazdyfirmowe.pl/wycieczki-szkolne---jak.html" title="Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?" ><img src="http://www.wyjazdyfirmowe.pl/view/images/eco.png" alt="Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?" style="vertical-align: middle;" /> Wycieczki Szkolne - jak połączyć edukację i zabawę?</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.