w naszej ofercie: 9385 imprez, 6568 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Spływ Kajakowy i Wycieczka Rowerowa Kraków (Nowa Huta) - Niepołomice
Wszystko o tej ofercie wie:

SPŁYW KAJAKOWY I WYCIECZKA ROWEROWA KRAKÓW (NOWA HUTA) - NIEPOŁOMICE

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa - Nowa Huta + Niepołomice - Spływ Dłubnia + Wisła

Wyżywienie: zgodnie z programem imprezy (ZPR)
Ocena oferty:
Kod oferty:
169775792
oferta w pdf

Kontakt - rezerwacja/wolne miejsca- ola@ecotravel.pl

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa - Nowa Huta-Niepołomice

 

Zapraszamy na spływ kajakowy połączony z wycieczką rowerową z Nowej Huty do Niepołomic. Zaczynamy w Nowej Hucie od spływu kajakami rzeką Dłubnią - spływamy Dłubnią a po pokonaniu rzeki i wpłynięciu do Wisły udajemy się w dół rzeki w stronę Niepołomic. Pokonujemy stopień wodny “Przewóz” gdzie będziemy przenosić kajaki (przenoska) i dalej płyniemy w stronę Niepołomic. Tam po zakończeniu spływu i załadowaniu kajaków na przyczepę uczestnicy udają się na wycieczkę rowerową w stronę Nowej Huty z przystankiem na odpoczynek na plaży w Przylasku Rusieckim (obecnie ta opcja jest niedostęna ze względu na remont. Obecnie mamy przystanek na małe grillowanie - kiełbaski własne uczestników!). Kto nie będzie rowerem dojedzie tam Bus’em wraz z przyczepą kajakową. Po odpoczynku wsiadamy na rowery lub do busa i udajemy się w stronę Nowej Huty na miejsce startu wycieczki.

 

Trasa, którą pokonasz to:

 • Kajakiem -> Dłubnia (5 km) i Wisła (12 km) = 17 km
 • Rowerem -> do Przylasku (6 km) i dalej do Nowej Huty (14 km) = 20 km

Spływ jest przeznaczony dla osób już wcześniej pływających kajakami i mających swój pierwszy raz za sobą. Jeśli spływ kajakiem Dłubnią masz za sobą to na pewno sobie poradzisz.

 

Program:

godz. 9:00 - spotkanie na miejscu startu spływu nad Zalewem Nowohuckim przy Placu Zabaw. Po szkoleniu spływamy rzeką do ujścia do Wisły. Na Wiśle czekamy na całą grupę a następnie ruszamy na wschód w kierunku Stopnia Wodnego “Przewóz”.

Docieramy do Stopnia Wodnego “Przewóz”. Czeka nas przenoska kajaków na drugą stronę - śluza choć czynna nie jest wstanie nas bezpiecznie przedostać na drugą stronę. Wszyscy przenosimy i wodujemy kajaki po drugiej stronie śluzy - kontynuujemy spływ Wisłą do Niepołomic.

W godzinach popołudniowych docieramy do Niepołomic. Wyciągamy kajaki, ładujemy na przyczepę i po krótkim odpoczynku wsiadamy na rowery. Jedziemy w stronę Przylasku Rusieckiego.

Dojeżdżamy do plaży w Przylasku Rusieckim. Czas wolny (1-1,5 godz.) na posiłek, kąpiel i odpoczynek.

ok. godz. 17:00 wyjeżdżamy rowerami w stronę Nowej Huty. Planowany przyjazd ok. godz. 18:00-18:30.

Charakter rzek na spływie (17 km):

O charakterze Dłubni możecie poczytać przy ofercie Spływów Kajakowych Dłubnią.

Wisła na pierwszym odcinku jet wolno płynącą rzeką, prawie stojącą pomiędzy stopniami wodnymi “Dąbie” i “Przewóz”. Szeroka, bez przeszkód zmusza do wiosłowania by dotrzeć do miejsca w którym przeniesiemy kajaki. Po drugiej stronie stopnia wodnego “Przewóz” Wisła zdecydowanie przyśpiesza i na pierwszych kilometrach wypłycona meandruje w korycie między mieliznami. Tutaj trzeba patrzeć na nurt rzeki i oddać się należy jego prądom bo tam woda będzie najgłębsza i pozwoli swobodnie przepłynąć kajakiem. Druga połowa trasy to powolny i łagodny spływ aż do mostu w Niepołomicach.

Charakterystyka trasy rowerowej (20 km):

Trasa prowadzi dokładnie zielonym Bursztynowym Szlakiem Greenways z Niepołomic do Krakowa. Omijamy główne drogi i poruszamy małymi bocznymi asfaltowymi drogami, będzie też polnych dróg, trochę szutru oraz płyty betonowe w okolicach ul. Szuwarowej.

Na początku musimy przedostać się na drugą stronę Wisły przez most na ul. Brzeskiej w Niepołomicach. Po drugiej stronie wsiadamy na rowery i udajemy się wiślanym wałem, szutrową drogą zmieniającą się w polną w stronę Przylasku Rusieckiego. Dalej czeka nas asfaltowa droga posrod pól uprawnych i wiejskich zabudowań. Ostatni odcienek to betonowe pływy w okolicach dawnego portu i spalarni. Przejazd pod S7 i przecinamy rzekę Dłubnię i udajemy się przez Mogiłę w strone ul. Bulwarowej. Dalej ścieżką rowerową docieramy do Zalewu Nowohuckiego gdzie kończymy wycieczkę.

Transport rowerów:

Rowery będą transportowane do Niepołomic w trakcie spływu na przyczepie kajakowej. Jeśli posiadacie gumy transportowe z haczykami weźcie je ze sobą. Mamy własne ale im więcej tym lepiej.

Terminy i ceny

Spływ + Rower Spływ + BUS Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Kontakt - rezerwacja/wolne miejsca- ola@ecotravel.pl

Impreza odbędzie się przy minimum 20 osobach. 
Osoba niepełnoletnia musi płynąć w kajaku pod opieką osoby dorosłej.

 • 12 miejsc na Kajak + Rower
 • 7 miejsc na Kajak + Bus

 

Zakwaterowanie

bez zakwaterowania

Wyżywienie

zgodnie z programem imprezy (ZPR)

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zapewnienia transportu busem z hotelu na terenie Krakowa.

Własny

Cena zawiera

transport rzeczy i rowerów do mety spływu, transport osób (nie posiadających rowerów) do miejsca startu spływu oraz do miejsca wypoczynku w Przylasku Rusieckim, ubezpiecznie NNW z opcją sport, progam zgodnie z ofertę, wynajęcie kajaków  (kajaki są 2-osobowe) z osprzętem i kamizelakami asekuracyjnymi.

Cena nie zawiera

rowerów (własne uczestników), prowiantu, świadczeń nie zwartych w cenie oferty.

Informacje dodatkowe

Wszystkich wybierających się na spływ kajakowy Dłubnią chcielibyśmy uświadomić również o złej stronie tej rzeki. Sama rzeka nie jest temu winna tylko my ludzie, mieszkańcy tego miasta. Rzece tej, podobnie jak wielu innym w Polsce, doskwiera problem zaśmiecania brzegów i zanieczyszczania wód. Szczególne tej rzece – Dłubni - przepływającej przez środek milionowego miasta. Spływ ten mimo wielu walorów przyrodniczych i kajakowych dla niektórych może być dużym wstrząsem. Dlatego chcielibyśmy przed skorzystaniem z oferty spływu kajakowego z góry przestrzec wrażliwsze osoby aby zastanowiły się wcześniej przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale. Liczne kanały burzowe, skupiska śmieci, wszędobylskie reklamówki, butelki PET są tutaj i towarzyszą nam praktycznie od początku naszego spływu.

Spływ ma stanowić przygodę w kajaku, formę aktywnego wypoczynku i rekreacji, jeśli jednak cokolwiek z powyżej wymienionych informacji może Wam w tym przeszkadzać prosimy o nie klikanie przycisku Rezerwacja! Jeśli podejmiecie świadomą decyzję z pewnością będziecie się dobrze bawić, miejsce pozytywnie Was zaskoczy i poznacie potencjał turystyczny, rekreacyjny i przyrodniczy drzemiący w wodach tej rzeki - Jednak prosimy o świadomość miejsca przez które rzeka przepływa i tego, że jesteśmy na początku starań o jej lepsze dobro.

Co robimy aby rzeka była rzeką?
Przeprowadzamy akcje sprzątania Dłubni wiosną i jesienią angażując nie tylko siebie ale również mieszkańców i lokalne władze. Mamy zezwolenie na udrażnianie rzeki i staramy się o likwidację zatorów. Składamy pisma do instytucji miejskich i wojewódzkich zwracając się o przywrócenie temu miejscu należnej mu czystości. Czynnie bierzemy udział w projektach związanych z Dłubnią m.in. Park Rzeczny Dłubnia. Jesteśmy w kontakcie z instytucjami wspierającymi nasze działania. Edukujemy poprzez naszą dzieci i młodzież u brzegów rzeki przeprowadzając zajęcia edukacji ekologicznej.

Jak możesz pomóc Dłubni?
Gorąco prosimy Ciebie o wysłanie notki, pisma na emaila do poniższych instytucji, których zadaniem jest dbanie o czystość wody i brzegów oraz zapobieganie nielegalnym wysypiskom i przyłączom do kanalizacji burzowej:
• Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie ()
• Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie (wodociagi.krakow.pl/kontakt.html)
• Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ()
• Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. ()

---
Jeśli macie i inne pomysły, które Waszym zdaniem mogłyby wpłynąć na dobro rzeki będziemy wdzięczni za ich zgłoszenia na email fundacji: fundacja@ecotravel.pl

Galeria

Do pobrania

comments powered by Disqus
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.